Silvestr na Šrí Lance

 • ubytování: hotel ***ubytování: hotel ***
  strava: snídaněstrava: snídaně
  doprava: leteckydoprava: letecky
1 termín od 25. prosince 2019
od 64 800 Kč

Nadělte si pod stromeček opravdový odpočinek po předvánočním shonu a vydejte se s námi na Šrí Lanku – malý ostrov s nepřebernými možnostmi. Cestu začneme vskutku impozantně – u "Lví skály" v Sígiriji a v buddhistických jeskynních chrámech v Dambulle. Další zastávkou budou voňavé zahrady koření v Matalé a město Kandy s proslulým chrámem Buddhova zubu. Při jízdě divokou přírodou šrílanské Centrální vysočiny spatříme nespočet vodopádů, mlžné lesy, rododendrony a koloniální městečka. Ještě než se ponoříme do vod Indického oceánu, projdeme si opevněné centrum přístavu Galle a jeho půvabné koloniální uličky. Příchod nového roku pak oslavíme na... Celý popis ...

Termíny a ceny

prosinec 2019

25.12. - 03.01.2020 středa - pátek
snídaně letecky (Praha)
64 800 Kč
cena za 10 dní (9 nocí)

Informace o cenách

Cena zahrnuje

 • letenka Praha–Kolombo–Praha (vč. všech poplatků)
 • pronajaté mikrobusy
 • 8x hotel *** se snídaní (+ silvestrovská večeře)
 • vstupné do památkových objektů dle programu
 • český odborný průvodce China Tours

Cena nezahrnuje

 • Jednolůžkový pokoj – 5900 Kč
 • Šrílanské vízum – 1100 Kč

Popis zájezdu

Silvestr na Šrí Lance

Nadělte si pod stromeček opravdový odpočinek po předvánočním shonu a vydejte se s námi na Šrí Lanku – malý ostrov s nepřebernými možnostmi. Cestu začneme vskutku impozantně – u "Lví skály" v Sígiriji a v buddhistických jeskynních chrámech v Dambulle. Další zastávkou budou voňavé zahrady koření v Matalé a město Kandy s proslulým chrámem Buddhova zubu. Při jízdě divokou přírodou šrílanské Centrální vysočiny spatříme nespočet vodopádů, mlžné lesy, rododendrony a koloniální městečka. Ještě než se ponoříme do vod Indického oceánu, projdeme si opevněné centrum přístavu Galle a jeho půvabné koloniální uličky. Příchod nového roku pak oslavíme na pláži koupáním či výlety do okolí.
Velikost skupiny:
6–16 účastníků
Pořadatelem zájezdu je CHINA TOURS, s. r. o.

Stravování: snídaně

snídaně

Program zájezdu

1. den: Praha – Kolombo – Sígirija: přílet do Kolomba a pokračování do Arankele – dosud obývaný lesní klášter , legendární příbytek mudrce Malijadévy; příjezd do Sígirji s proslulou "Lví skálou" .
3. den: Sígirija Kandy: impozantní skalní pevnost s jeskyněmi a freskami obklopená zahradami; buddhistický chrám v Dambulle a zahrady koření v Matalé; příjezd do Kandy.
4. den: Kandy – Nuvara Elija : město na březích jezera – místní botanická zahrada, chrám Buddhova zubu ; v podvečer koloniální městečko Nuvara Elija a jedinečné scenérie Šrílanské vysočiny – cestou zastávka u vodopádu.
5. den: Vysočina – Haputale: jízda zvlněnou horskou krajinou s vodopády a čajovými plantážemi , náhorní plošina Horton's Plains – procházka na „Konec světa ".
6. den: Haputale – Galle Ahangama: cesta na pobřeží Indického oceánu přes Galle – bývalý holandský přístav se středověkou pevností a spletí půvabných koloniálních uliček; dojezd k moři.
7. den: Ahangama : 2 dny v letovisku – novoroční oslavy a odpočinek na pláži s možností vodních sportů; fakultativní výlety do okolí.
9. den: Ahangama – Praha: rozloučení s mořem; přejezd zpět do Kolomba a odlet, přílet domů 10. den.