Kanárské ostrovy a Madeira

Kanárské ostrovy i portugalská Madeira Vás potěší příjemným klimatem a bujnou pestrobarevnou květenou, kterou můžete obdivovat téměř po celý rok. Obdivovat můžete nádherné rozeklané pobřeží, nad které se tyčí ostré vrcholy sopečného původu...

OSTROV DRAMATICKÝCH KONTRASTŮ

Tenerife, notoricky známá sváteční destinace, je největší a nejznámější ze španělských Kanárských ostrovů, které se nacházejí v Atlantském oceánu u pobřeží Afriky. Vulkanický ostrov se vyznačuje členitým, strmým pobřežím a kilometry pláží, které jsou oblíbené pro kitesurfing a plavání. Nad ostrovem se tyčí nejvyšší vrchol Španělska Teide-Pico Viejo a jeho národní park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Fuerteventura Gran Canaria

masca, tenerife, canary islands

Prozkoumejte Santa Cruz a velmi moderní Auditorio de Tenerife, připomínající australskou operu v Sydney. Loro Parque se může pochlubit největší sbírkou papoušků na světě a nemůžete minout nápadnou zvonici Iglesia de Nuestra Señora de la Concepción, nejstaršího kostela ve městě. Seznamte se s dávnými obyvateli ostrova na archeologických nalezištích Guanches nebo prozkoumejte tajemné stupňovité pyramidy v Güímaru.

Když si potřebujete odpočinout, na Tenerife je také bohatý výběr čerstvých ryb, známých sýrů a vyhlášených vín.

PORTUGALSKÁ MADEIRA

Nechte se plavbou zavést do Funchalu, hlavního města souostroví Madeira , řetězce subtropických ostrovů v Atlantském oceánu, které vznikly vulkanickými erupcemi před 20 miliony let. Společnost byla založena v roce 1510, Kryštof Kolumbus sem přišel nakoupit třtinový cukr, „bílé zlato“, díky kterému Madeira zbohatla.

Funchal

portugal, madeira, island

Jachty